Wkacje na Balkanach

Podczas George’a Harrisona Używane Gibson gitara cicho łka

Używane gitary Gibson może przynieść solidny zwrot z inwestycji, zwłaszcza jeśli to zdarzyło się być odtwarzane w niesławnym Rooftop Beatles koncert i własnością George’a Harrisona. Weźmy na przykład George szkarłatny czerwony 1957 Les Paul Standard – przemianowany ‚Lucy’ przez Harrisona po komik rudowłosą, Lucille Ball. Początkowo mu dane jako dar od Erica Claptona w sierpniu 1968 roku, na gitarze w historii aukcji Christies, gdy sprzedał go za $ +567.500 w grudniu 2004 roku.

Clapton kupił używaną gitarę Gibson na Dana Armstronga gitary sklep w Nowym Jorku. George grał Lucy przez większą część sesji wrócić – lepiej znany jako Let it Be Rooftop Beatles koncert, który okaże się być ich ostatni koncert na żywo w grupie. Podczas tych sesji, George grał na gitarze elektrycznej Gibson używane karmazynowy, utworów, które ostatecznie zostały skompilowane na Abbey Road, The Beatles (White Album), a zwłaszcza w solówkach, takich jak „Not Guilty” i „podczas gdy moja gitara cicho łka.” Dodatkowo, „Lucy” była grana w filmie promocyjnym dla „rewolucji”.

Jednak pochodzenie Harrisona ‚Lucy’ nie jest tak miłe, jak po raz pierwszy zaprezentowany. Przed nabyciem Clapton na gitarze, przeszedł przez ręce Lovin ‚Spoonful Johna Sebastiana, a następnie Rick derringer. Derringer twierdzi, że miał on refinished w Kalamazoo fabryce Gibsona. Tak, tu jest haczyk; Derringer twierdzi, że gitara on wysłany do Gibsona był późnym ’50s Les Paul Goldtop. Według danych fabrycznych, numer seryjny z tyłu przyrządu wrzeciennika # 7-8789 rzeczywiście odpowiadać Goldtop, który został dostarczony z fabryki w grudniu 1957. Być może nie tak przypadkowo, Derringer stwierdził, że po instrument był refinished, IT „Po prostu nie czuję to samo … to nie zmieniło się zupełnie innymi gitary.”

Artykuł dzięki: